Yenidoğan Fotoğrafçılığı İçin İpuçları

Fotoğrafçılık Kursu İzmir ailesi olarak bugün sizler için Yenidoğan Fotoğrafçılığı İçin İpuçları konusunu ele alacağız.. Bir çocuğun kısacık bebeklik evresini ölümsüzleştirmek için fotoğraflamak pek çok ebeveyn için çok önemlidir, ancak uyuyan bir bebeğin bu zor, mükemmel resmini elde etmeye çalışmak sinir bozucu olabilir. Bu nedenle özellikle bu konuda kendini geliştirmek isteyenlerin yenidoğan fotoğrafçılığı için ipuçları hakkında fikir sahibi olması gerekir. 

Bir fotoğrafçı olarak, poz verdirmesi en zor hatta neredeyse imkansız olan yeni doğan bir bebeğin fotoğraflarını nasıl çekeceğinizi merak ediyorsanız bu sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

İşte sizlere yenidoğan fotoğrafçılığı için ipuçları…

Fotoğrafçılık Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın..

Yenidoğan Fotoğrafçılığı İçin İpuçları

Doğru Işığı Ve Konumu Bulun

Çekiminizden birkaç gün önce çekim yapacağınız evin ya da stüdyonun etrafında günün farklı saatlerinde dolaşarak ve ışığın nasıl değiştiğini fark ederek geçirin. 

Biraz araştırmadan sonra seçeneklerinizi karşılaştırın ve en parlak, en net ışığa sahip zamanı ve yeri seçin. Muhtemelen sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra büyük bir pencerenin veya kapının yakınında en iyi şansa sahip olacaksınız.

Doğru Ekipmanları Kullanın     

Şimdi yaratıcılığınıza gerçekten dokunmanın zamanı geldi. Konumunuzu göz önünde bulundurarak, size temiz ve kesintisiz bir zemin sunarken bebek için rahat bir alan yaratmanız gerekir.

Bu, kumaşla örtülmüş bir koltuk, kanepe veya birlikte gruplandırılmış çeşitli mobilya parçalarının bir kombinasyonu olabilir. 

Bir zemin için seçtiğiniz kumaş anahtardır. Buruşuk bir çarşaf veya eski bir battaniyeyi çirkin bir renkte kullanmak, fotoğraflarınızın dağınık ve cilasız görünmesini sağlayabilir. Kabarık beyaz bir yorgan, bir kürk atışı veya renkli bir örgü battaniyenin hepsi harika çalışır.

Çekim İçin Doğru Anı Belirleyin

Dürüst olmak gerekirse, yeni doğanlar kararsız fotoğraf konularıdır. Birçok bebek, bir kamerayı onlara tekrar tekrar işaret ederken, bir sayfanın ortasına tek başına yerleştirilme fikrini sevmeyecektir.

Bu nedenle, her şeyden önce, fotoğraf çekimini bebeğin uyku zamanı ile koordine etmek iyi bir fikirdir. Sadece ağlayan bir bebekle uğraşmaktan kaçınmakla kalmaz, aynı zamanda sessizce uyuklayan bir yenidoğan bebeğin yüzünden daha tatlı bir şey yoktur.

Uyumaya devam etmelerini sağlamak için odadaki sıcaklığı sıcak tutun ve herhangi bir arka plan gürültüsünü engellemek için yumuşak müzik çalmayı deneyin.

Farklı Açılar Ve Pozlar Deneyin

İyi yenidoğan fotoğrafları çekmenin anahtarı ayrıntılarla ilgilidir. Yakın çekimler ve farklı açılar daha ilginç bir kompozisyon oluşturur. Zaman ayırın ve doğrudan üstten ve yana doğru bir özelliği yakınlaştırmaya, geri kalanı biraz odak dışı olacak şekilde birçok farklı bakış açısı deneyin.

Tam vücut çekimlerinin yanı sıra sadece üst yarısına, küçük bacaklarına ve ayaklarına ya da sadece profildeki yüze odaklanan birkaçını deneyin. İşlem boyunca çekimlerinizi kontrol edin, neyin işe yaradığını görün ve sonra biraz daha deneyin.