Şirince Fotoğaf Gezisi

Şirince, ismi kadar kendi de şirin olan ve tarih boyunca hep böyle kalmayı başarabilen bir saklı köyümüz.

Saklı köy diyorum çünkü Ege Bölgesinde bir çok küçük şirin köyümüzden en popüler olanı Şirince. Şirince köyü güzel dağların arasına kurulmuş ve doğal güzelliğiyle herkesi büyüleyebilen bir yer. Şarap mahzeni, hediyelik eşya satan mağazalar, muhteşem manzaralara sahip cafeler ve asla birbirinin manzarasını kapatmayacak şekilde planlanmış evleriyle fotoğrafçılar için tam bir cennet. Manzara fotoğrafçılığı, doğa fotoğrafçılığı ve sokak fotoğrafçılığıyla uğraşanlar için köyün girişinden itibaren her yer fotoğraf karesi gibi. Eğer şanslıysanız şarap mahzenlerini boş bulabilirseniz çok güzel mekan fotoğrafları çekebilirsiniz, el işiyle uğraşan yerel halkı rahatsız etmeden, doğallığını bozmadan çekebilirseniz eşsiz birer sokak fotoğrafı çekebilirsiniz ve doğadaki o muhteşem manzarayı bir tabloya resmeder gibi muazzam bir şekilde karelerinize işleyebilirsiniz. Şarap evlerinde şarabınızı tadarken veya alışverişinizi yaparken çok güzel kareler yaratabilirsiniz.

Köyde bulunan eski Rum Kilisesinden güzel şirince evlerini ve doğayı güzelce resmedebilirsiniz. Ayrıca kilisenin o tarihi dokusunu da fotoğraflarınıza güzelce işleyebilirsiniz.

Satıcılardan doğal otlar alabilirsiniz.( kekik, nane, adaçayı, ıhlamur)

Bir çok çeşit reçelleri tadıp alabilirsiniz.

Çok zamanınızı da almadan, güzel fotoğraflar çekerek ve gerçekten zevk alarak gezebileceğiniz ayrıca güzel yemekler yiyebileceğiniz tarih kokan, her yerinden birer güzellik çıkan bu küçük, şirin köyümüze gidince elinizden bir an bile olsun makinanızı ayırmayın.

Şirince’de çekilmiş, fikir vermesi adına örnek fotoğraflar;şirince gezisi murat erturgut (8) şirince gezisi murat erturgut (7) şirince gezisi murat erturgut (6) şirince gezisi murat erturgut (5) şirince gezisi murat erturgut (4) şirince gezisi murat erturgut (3) şirince gezisi murat erturgut (2) şirince gezisi murat erturgut (1) şirince fotoğraf (7) şirince fotoğraf (6) şirince fotoğraf (5) şirince fotoğraf (3) şirince fotoğraf (1) Şirince_köyü_girişi şirince gezisi murat erturgut (13) şirince gezisi murat erturgut (12) şirince gezisi murat erturgut (11) şirince gezisi murat erturgut (10)

Fotoğraf Kursu İzmir