Nasıl Fotojenik Olunur? Fotojenik Olma İpuçları

Fotoğraf çekilirken fotojenik bir görüntü sağlamak istersiniz. Kimileri çaba harcamaksızın fotoğraflarda son derece fotojenik çıkar. Fotoğraf çekilirken uygulayacağınız birkaç basit adım ile son derece fotojenik olabilirsiniz. Fotoğraflarınızda fotojenik olduğunuz zaman kötü ya da çirkin çıktım derdiniz olmaz.

nasıl-fotojenik-olunurFotoğraf çekilirken olabildiğince doğal olmak gerekir.

Fotoğraf çekerken rahat ve serbest olduğunuz zaman duruşunuz ve bakışınızla çok daha fotojenik olursunuz.

Fotoğraf çektirirken eğer ayaktaysanız iki ayağınızı yere sabitlemek yerine bir ayağınızın üzerine ağırlığınızı vermeye çalışın.

Kameraya dik bir açı ile durmayın.

Eğer oturuyorsanız, fotoğraf çekilirken hafif yana dönün.

Gözlerinizi objektifin biraz üst kısmına sabitleyin.

Fotoğraf çekilirken bakışlar son derece önemlidir. Donuk bir bakış yerine daha sıcak bir bakışla fotoğraf çektirin.

Fotoğraf çekilirken kendinizi geriye doğru atmak yerine, kameraya doğru eğilin.

Çenenizi yukarı kaldırmak yerine biraz aşağı indirin. Boynunuz hafif eğik olsun. Bu duruş pozisyonuyla burun delikleriniz objektife yansımaz.

Fotoğraf çekilirken duruşunuzu ve bakışınızı ayarladıktan sonra gülümsemenizi de ayarlamanız gerekir. Çok büyük gülücükler gözlerinizin kısılmasına sebep olur. Bunun yerine daha hafif gülümsemeye çalışın. Gülüşünüzün yamuk olmamasına özen gösterin.

Fotoğraf çekilirken fotojenik olmak için farklı pozisyonlara göre duruşunuzu ayarlamayı öğrenin. Hazırlıksız bile olsanız fotoğraf çekilirken kendinizi doğal olarak objektife yansıtın. Fotoğraflarınızda katı olduğunuz da, samimi olmadığınız da anlaşılır. Samimi her poz sizi fotojenik yapar.

Fotoğrafla ilgili çok daha fazla ilginç yazı için aşağıdaki siteyi ziyaret etmelisiniz;
Fotoğraf Kursu İzmir / Fotoğrafçılık Dersi İzmir