İzmir’deki En İyi Fotoğraf Kursları

fotoğraf eğitmeniHayallerini gerçekliğe dönüştürmek istiyorsan bu konuda her zaman yanınızdayız her koşulda hizmet veren Akademimiz, alanında uzman eğitmenleri, temel ve aynı zamanda mesleki atölyeleri ile etkinlik ve aynı zamanda birçok gezilerle sizler gibi fotoğraf meraklılarına farklı bir fotoğrafçılık kursu anlayışı sunuyor.

Fotoğrafçılık sanatına gönül vermiş olanların yanında olmak, sizlere güler yüzlü eğitim anlayışı sunmak ve aynı zamanda uygulamalı fotoğraf dersleri hazırlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor.

Fotoğrafçılık Nedir?

Fotoğrafçılık, kamerayla ışığı aynı anda hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işine denir. İşlevsel uygulamaları sebebiyle önemli bir zanaat dalı olduğu gibi, estetik yönüyle de bir sanatolarak kabul edilmektedir. Teknik olarak lensler, bir pozlama esnasında ışığa duyarlı yüzeye yansımakta olan veya yayılmakta olan ışığa odaklanmak için kullanılır. Aynı zamanda elektronik görüntü sensörlünde fotoğraf ve her bir piksele elektrik yüklenmesi de elektronik bir biçimde bu fotoğrafın işlenmesi sonucu oluşur.

Fotoğraf çekmek için fotoğraf kursuna başlamak için yaşım çok mu geç?

Öncelikle yaş konusunda sakın çekinmeyin, kesinlikle bu işin yaşı yoktur, her yaşta insan için geçerli olan bir şey varsa oda kaç yaşında olursanız olun, isterseniz 80 yaşına kadar gelmiş olun hayatınıza her zamanda, her koşulda sanatı dâhil edebilirsiniz. Çevremdekiler buna ne der, bu yaşta başarabilir miyim, başlasam devamı gelir mi? Diye düşünmeyi bir kenara bıraksanız iyi olur çünkü siz de zamanı gelince anlayacaksınız ki bunların hepsi gereksiz düşüncelerden ibaretmiş.

Fotoğrafçılık ve makineler hakkında bir bilgim yok hangi seviyeden başlayacağım?

İsterseniz bu sektöre yeni adım atmış olun, isterseniz bu alanda deha olun. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına bizlerde inanıyor bu prensip ile hareket ediyoruz. Seviyeniz her ne olursa olsun, öncelikle sizin seviyenizi takip ediyoruz, sonrasında sizler için uygun dersler kapsamında konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile beraber kişiselleştirilmiş eğitim müfredatımızı uyguluyoruz.

erturgut sanatFotoğraf Kursunda Ne öğreneceğim?

Ne öğreneceğiniz açısından bakıldığında amacımız, ne çektiğini teknik olarak anlayabilen ve kavrayabilen, kadraj oluşturma dendiğinde önce sizlerin zihninde bunları planlayabilme yeteneği oluşturma ve aynı zamanda fotoğraf makinesini bilinçli bir şekilde kullanan, bu işten zevk alan bir kitle yaratmaktır.

Fotoğraf Kursunuza ulaşım kolay mı?

İzmir’in en eğlenceli fotoğrafçılık kursu olarak yerimiz çok merkezidir. Fotoğraf kursumuza ulaşım tabi ki sadece bunun ile sınırlı değil Göztepe, İzmir Hatay, Balçova veya Güzelbahçe bölgelerinden değil, aynı zamanda Bostanlı, İzmir Aliağa, Buca, Bornova, Konak, Güzelyalı, Karabağlar, Karşıyaka, Yeşilyurt, Narlıdere ve aynı zamanda Urla gibi semtlere de metro ile oldukça yakın. Sizlerde bu güzel ailemize katılın, daha detaylı bilgi edinmek ve sorularınız için Lütfen bizimle internet sitesi veya telefonla iletişime geçin.