Fotoğrafçılara Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

Fotoğrafçılara Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

Fotoğrafçılara Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek
En iyi 10 HediyeHediyeler akla gelmeyen fakat alındığında işe yarayacak, ilişkileri güçlendiren ufak şeylerdir 🙂 Fotoğrafçılara hediye arıyorsanız bu yazı tam sizlik.

Sizde çevrenizde fotoğrafa ve videoya meraklı olan tanıdıklarınızı bu tür ufak hediyelerle sevindirebilirsiniz.

  • UV-Polarize-ND filtre*

İster profesyonel ister amatör makinesi olsun, artık neredeyse her makine üzerinde bir filtre takma vidalama mekanizması bulunmakta. UV filtre lensinizin ön camını çizilmeye karşı korurken, Polarize filtre gökyüzünün daha mavi çıkmasını sağlarken, bulutları ön plana çıkarıp, görüntüyü bozan yansımalarıda engellemekte. ND filtre ise, gündüz açık diyafram ile video kaydı yapmanızı sağlarken, gerektiği takdirde, uzun pozlama yapmanızı sağlar ve daha iyi çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.

 

ndfiltre Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Hafıza kartı*

Uzun bir geziye gidiyorsunuz ve bilgisayarınız yanınızda değil, RAW çeksem ne olucak, JPG çekeyim yeter diye düşünmeyin, geziden geldiğinizde, o sırada pil tasarrufu da yapmak için bakmadığınız fotoğraflarda beyaz dengesini yapmadığınız için tüm fotoğraflarınızın rengini bozuk gördüğünüzde JPG üzerinde yapılabilecek pek birşey bulunmamakta, o yüzden çok sayıda hafıza kartı alın, artık eskisi gibi pahalı değil.

 

MemoryCards Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Yedek pil*

Yedek pil taşımaktan asla pişman olmadım, çünkü ortamın ne gerektireceği, karşıma ne çıkacağı her zaman değişebiliyor, bazen 1-2 saat çekim yapar dönerim diye gittiğim yerlerden 8 saat sonra dönebiliyorum, ve süre içinde 4-5 pil bitirmiş oluyorum. Yedek pil sayesinde sadece fotoğraf değil, videolarda çeker ve gittiğiniz yerleri sadece fotoğraflarla değil, oranın sesi ile de anlatarak hissi arttırabilirsiniz.

Battery for Canon Digital Cameras Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Yansıtıcı

Portre fotoğrafı çekmeye meraklı bir tanıdığınız varsa, ufak bir reflektör alarak açık alanda veya isterseniz evinde kullanabilmesi sayesinde bazen tek flaş ve doğal ışıkla profesyonel görünümlü fotoğraflar çekmesini sağlayarak onu sevindirebileceğiniz, katlanıp taşınabilecek güzel bir hediye.

 

reflector Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Çanta*

Milyarlar verilerek alınan cihazlarımız ve lenslerimizin mutlaka birer korumaya ihtiyacı var, o yüzden makinenizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız mutlaka çanta kullanın, kullandırın.

 

bag Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Su terazisi*

Ufak, gerçekten ufak bir hediye, ama eğer yanınızda tripod yoksa, ve elle çekim yapıyorsanız hayatınızı kurtarabilecek bir araç. Günümüz yüksek seviye makinelerin her ne kadar içerisinde gelsede, flaş yuvasına takabileceğiniz ufak bir su terazisi ile çekimlerinizi biraz daha düzgün yapabilirsiniz.

 

su terazisi Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Lens temizleme kiti

Toz, her zaman sinir bozucudur, özellikle doğa fotoğrafı çekiyorsanız bunu sizde farketmişsinizdir, anlam veremediğiniz ve her fotoğrafta gözüken noktalar bazen ölü pixel değil, sadece bir toz parçasıdır, bu yüzden ufak lens temizleme kitleri ve sensör temizleme ile onları yok edebilirsiniz.

 

Lens Cleaning Kit Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Tripod

Kullanım yerine göre değişmekle birlikte, cep boyutundan kendi boyunuza kadar uzanan ölçülerde, ister video, ister fotoğraf çekiyor olun, her yere taşınabilecek işlevli bir tripod hem sizin hemde sevdikleriniz için güzel bir hediye.

 

mini table top tripod Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Ekran koruyucu*

Bazen fotoğraf makinenizi boynunuza asmışsınızdır ve o gün üzerinizde gömleğinizin düğmelerinin biri ekranınızı çizmiştir ya, işte o his hiçbirşeye değişilmez (bizzat başıma geldiğinden bilirim) o yüzden ekranınıza yapıştıracağınız ufak bir koruma katmanı sizin için çok şeyi değiştirebilir, tanıdıklarınız içinde.

 

lcd screen Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

  • Kumanda*

Kablolu yada kablosuz olabilecek ufak bir kumanda fotoğrafa bazen bakış açınızı değiştirebilecek ufak bir katkı olabilir, çünkü yalnız gittiğiniz bir çekimde, bir kumanda sayesinde 20 metreye kadar kendinizi de kadraja alarak “oradaydım” demenizi sağlayacak, sizi makinenin akasından önüne taşıyacak ufak bir hediye olabilir.

 

Canon tc 80n3 remote control Yılbaşında 100TL Altı Alınabilecek En iyi 10 Hediye

 

Bu yazının okunmasını sağlayarak, siz de bunlardan bazılarının kendinize gelmesini sağlayabilirsiniz 🙂

*Filtre boyutu, hafıza kartı tipi, pil modeli, çanta boyutu, flaş yuvası, ekran boyutu ve kumanda frekansı makineden makineye değişmektedir.

fotoğrafçılık kursu izmir

Kaynak: http://blog.fotografium.com