DSLR Makinalar

DSLR Makinalar

İlk Kez DSLR Makina Almak

fotoğrafFotoğrafçılık derslerine yeni başlayanlar ve fotoğrafçılığı yeni yeni öğrenmeye başlayanlar için DSLR gövde alma aşaması biraz zor olabiliyor.

Öncelikle dikkat etmeniz ve ayarlamanız gereken konu, bütçenizdir. Daha açık olursak harcayabileceğiniz maksimum para miktarıdır. İyi bir gövde almak istiyorsanız buna paralel olarak fiyatı da artacaktır.

İkinci olarak, alışverişinizi nereden ne şekilde yapacağınız da önemlidir. Bunun için üç hakkınız bulunmaktadır: Türkiye içerisinden faturalı alışveriş, yine Türkiye içerisinden dükkan garantili alışveriş ve yurt dışından alışveriş.

Bunlar arasından en güvenli ve sağlam bunun yanında en pahalı olanı ise, Türkiye içerisinden faturalı alışveriş yapmak.

İkinci yöntem, Türkiye’ye yurt dışından sokulmuş ürünleri satın almak, ilkine göre biraz daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bu durumlarda ürüne 2 ay – 1 yıl arası garanti verebiliyor.

Son yöntem ise, aralarında en uygun fiyatlı olanı, yani yurt dışından tanıdıklarınıza ya da akrabalarınıza sipariş ederek yanlarında bu gövdeleri getirmelerini isteyebilirsiniz. Fakat bu yöntemin ucuz olmasının yanında en büyük dezavantajı, hiç bir muhatabınızın bulunmaması ve doğal olarak ürününüzün garantisiz görünmesidir.

Alacağınızın ürünün markası ne olursa olsun kit lensi ile birlikte almanız çok daha iyi olacaktır.

Fotoğrafçılık Kursu İzmir